Nasze spółki

Alumast

Informacje o spółce Alumast - O FIRMIE

Energy Composites Sp. z o.o.

Spółka zależna Alumast S.A. utworzona w maju 2014 roku, będąca obecnie prężnie rozwijającym się producentem kompozytowych rozwiązań dla branży energetycznej.

Główną ideą było stworzenie firmy, produkującej innowacyjne i najwyższej jakości produkty kompozytowe.

Oferta obejmuje:

 • słupy przesyłowe, kratowe, serwisowe segmentowe, teletechniczne;
 • mobilną linię serwisową;
 • słupy oświetleniowe z przeznaczeniem dla tras szybkiego ruchu i autostrad (do 120 km/h) o wysokim poziomie bezpieczeństwa biernego. Na trwające badania i certyfikację EU Energy Composites pozyskało dofinansowanie z NCBiR;
 • wynajem i leasing linii serwisowej SN i nN oraz linii oświetleniowej.
 • SWE Sp. z o.o. (Sun Wind Energy – Słońce Wiatr Energia)

  Spółka zależna Alumast S.A. została utworzona w styczniu 2013 r. Bodźcem do założenia firmy były wymagania Unii Europejskiej w zakresie stosowania odnawialnych źródeł energii w rodzimych gospodarkach. Ze względu na ograniczony rozwój rynku w Polsce technologie i rozwiązania SWE były wykorzystywane dotąd głównie na rynku niemieckim, gdzie spółka zdobyła bogate doświadczenie. Wielkość instalacji energetycznych SWE dla źródeł odnawialnych mierzy się dotąd wielkością 2 600 kWp.

  Więcej na stronie intrnetowej - www.swenergia.pl

  Alumast GmbH

  Niemiecka spółka Alumast S.A. została powołana do działania w lipcu 2008 r. Oferuje produkty Alumastu na terenie Niemiec. Niemiecka spółka Alumast S.A. stanowi forpocztę polskiej produkcji na wymagającym, rozwiniętym rynku ukierunkowanym na rodzime rozwiązania.

  Więcej na stronie internetowej - www.alumast-gmbh.de

  Alumast RU

  Rosyjska spółka Alumast S.A. utworzona w lipcu 2009 r. w celu rozwoju biznesu za wschodnią granicą Polski. Dzięki kilkuletnim działaniom na rynku rosyjskim zbudowała pozytywny wizerunek i znajomość rozwiązań Alumastu w całej Rosji i krajach ościennych. Od czasu kryzysu rosyjskiego ostatnich lat działalność firmy została nieformalnie zawieszona.

  W sierpniu 2016 r. zarząd Alumast S.A. podjął decyzję o likwidacji rosyjskiej spółki. Sprzedaż do krajów Federacji Rosyjskiej jest prowadzona poprzez niemiecką Alumast GmbH.