uruchomienie nowego zakładu do produkcji słupów z żywic poliestrowych

ALUMAST SA uruchomienie nowego zakładu do produkcji słupów z żywic poliestrowych

ALUMAST SA uruchomienie nowego zakładu do produkcji słupów z żywic poliestrowych

Nr: 18/2008

Zarząd Alumast S.A. informuje, iż 28 lipca 2008 roku złożył wniosek do Powiatowego Inspektowa Nadzoru Budowlanego Miasta Wodzisław Śląski w sprawie wydania pozwolenia na użytkowanie zakładu produkcyjnego.

Uruchomienie produkcji słupów oświetleniowych i masztów flagowych z żywic poliestrowych planowane jest na początku sierpnia b.r.

Inwestycja częściowo finansowana jest ze środków unijnych, spółka pozyskała na ten cel 699.000 zł dotacji. 25 lipca Spółka złożyła w Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (GARR) sprawozdanie końcowe i wniosek o płatność z tytułu rozliczenia dotacji.

Przystosowanie obiektu oraz uruchomienie linii do produkcji słupów z żywic poliestrowych związane jest z realizacją strategii Spółki przedstawionej w dokumencie informacyjnym i będzie miało istotny wpływ na wyniki finansowe Spółki.

Pierwotnie otwarcie zakładu planowano na luty 2008r., przesunięcie terminu jest wynikiem niewystarczającej wydolności firm budowlanych realizujących inwestycję.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika Nr 1 do Uchwały nr 346/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 30 maja 2007 r. Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu

kom ebi mra

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl